• Nasiona z ponad 20 rodzimych gatunków kwiatów 20m2 Łąka kwietna 100g

Symbol: SUM-09755

Łąka kwietna z ponad 20 rodzimych gatunków kwiatów - Sumin - 100 gram

36.65
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 0
PRODUKT CYFROWY GRATIS 0
Własna etykieta 0
Orlen Paczka 9.9
Paczkomaty InPost 18.5
Kurier 20
Kurier InPost 20
Dostępność Mało
Waga 0.15 kg
EAN 5907102014926
Zostaw telefon

d 20Łąka kwietna jest to rewelacyjne rozwiązanie na kawałki niezagospodarowanego tereny na działce czy pasa ziemi za ogrodzeniem posesji. Starannie wyselekcjonowana mieszanka z rodzimymi gatunkami roślin, która powstała w firmie Sumin, zapewni zróżnicowaną, wielobarwną łąkę kwietną. Kompozycja zawiera rośliny jednoroczne, dwuletnie i byliny, dzięki czemu stanowi atrakcyjny łan, dostarczający miłych wrażeń wizualnych. Łąka kwietna jest też znakomitym wzbogaceniem lokalnego ekosystemu, stanowi schronienie i źródło pokarmu dla owadów i małych stworzeń. Zaletami łąki kwietnej są długi czas kwitnienia, odporność na suszę i mały nakład prac pielęgnacyjnych. Ekologiczna, składająca się z gatunków dostosowanych do klimatu naszego kraju łąka jest najlepszym wyborem, kiedy nie chcemy zakładać kolejnego, tradycyjnego trawnika czy sadzić mało atrakcyjnych dla owadów krzewów. Kolorowe rośliny łąkowe będą cieszyć nas przez długi czas, a natura odwdzięczy się nam możliwością obserwacji swojej przepięknej różnorodności.

Założenie łąki kwietnej jest proste i nie wymaga wiele czasu. Kompozycję można wysiewać od marca do maja w oczyszczoną z chwastów, spulchnioną, ziemię bez kamieni. Przed wysiewem nasiona trzeba wymieszać z nośnikiem – piaskiem lub wermikulitem. Na opakowanie 100 g należy przeznaczyć 2 litry nośnika. Zalecany jest siew krzyżowy. Po siewie należy lekko zgrabić teren i docisnąć teren wałem do trawników. Jeśli ziemia jest sucha, konieczne jest podlanie wysiewu.

image
Łąka wymaga maksymalnie dwukrotnego koszenia w ciągu roku, kiedy wszystkie rośliny jednoroczne przekwitną.

W składzie mieszanki znajdują się:

Chaber bławatek, Kąkol polny, Komos pierzasty mieszany, Ślaz dziki, Nostrzyk biały, Nostrzyk żółty, Len trwały niebieski, Kolendra siewna, Goździk brodaty mieszany, Ostróżka polna mieszana, Złocień wieńcowy mieszany, Żmijowiec mieszany, Szałwia lekarska, Nagietek lekarski, Jeżówka purpurowa, Rumianek pospolity, Dzwonek ogrodowy mieszany, Gorczyca biała, Wyka siewna, Łubin wąskolistny, Facelia błękitna, Słonecznik.

Opakowanie 100 g wystarcza na obsianie do 20 metrów kwadratowych powierzchni lub jako wsiewka na około 3 kg trawy. rodzimych gatunków kwiatów - Sumin - 100 gram

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny